Blog

Hledání zaměstnanců do vaší firmy je od května 2014 ZDARMA!

1.5.2014 | Pavel Pola |

Měníme náš obchodní model - všechno je odteď zadarmo - a to jak pro uchazeče (kde to ostatně bylo zadarmo vždycky), tak nově i pro zaměstnavatele.

Správný krok je tady už 6. rokem a během té doby využilo jeho služeb více než 150 tis. uchazečů a 35 tis. firem. Zprostředkovali jsme přes půl milionu kontaktů mezi zaměstnavatelem a uchazečem.

Rozhodli jsme se jít ještě dál - chceme maximálně podpořit hledání těch správných pracovních vztahů, proto od 1.5.2014 měníme náš obchodní model:

Veškeré služby portálu SprávnýKrok.cz jsou PRO VŠECHNY ZDARMA!

Ano, čtete správně. Všechno zadarmo a pro všechny. Už žádné poplatky za reakce. Už žádné poplatky za zobrazení kontaktu. Všechno je zadarmo - od A až do Z. Nebudeme Vám nic účtovat, žádné skryté poplatky, žádné finty malým písmem.

Ptáte se, kde vezmeme peníze na provoz? Máme příjmy z reklamy, kterou Vám na serveru zobrazujeme. A to nám stačí.

Jen rychle zopakuji výhody, které náš portál má a které můžete zdarma využívat:

Jediné, co je potřeba proto, abyste mohli plně využít služby tohoto portálu, je zaregistrovat se.

Věříme, že Vás tyto změny potěšily. Budeme rádi, když nám dáte vědět svůj názor - buď nám napište e-mail nebo s námi pojďte diskutovat na Facebooku.

Kudy autem do nové práce? A jak dlouho mi to bude trvat?

18.4.2012 | Pavel Pola |

Zobrazte si doporučené nabídky práce na mapě a podívejte se, kudy vede cesta.

Podle vašich reakcí se nové doporučování vhodného zaměstnání dost ujalo. Připravili jsme ještě další vylepšení - zobrazení nabízených míst na mapě, abyste si mohli lépe představit, kde se inzerovaná pracovní pozice nachází a zobrazení doporučené trasy do práce, včetně vzdálenosti a odhadovaného času stráveného na cestě. Aby to ale fungovalo, tak je nutné mít správně vyplněnou adresu pro dojíždění.

Zobrazení nalezených pozic na mapě je jednoduché - stačí kliknout na odkaz "Zobrazit na mapě" (viz 1. na obrázku), poté se 20 aktuálně vylistovaných inzerátů zobrazí na mapě v okolí Vašeho bydliště (je-li samozřejmě zadáno), jak ukazuje následující obrázek. Na mapě najdete naznačenou domovskou pozici (zelený kouřící domeček), okruh vyhledávání a rozmístěné ikonky nabízených míst. S mapou lze volně pohybovat, přibližovat a oddalovat. Kliknutím na fialové "D" lze zobrazit detaily nabízeného místa. V levém sloupci jsou jednotlivé inzeráty, přičemž lze zobrazit jejich detailní umístění a celý text inzerátu (a samozřejmě pohodlně zobrazit dalších 20 inzerátů).

Pokud chcete zobrazit doporučenou trasu automobilem do práce a odhadovanou dobu strávenou na cestě, tak klikněte ve výpisu inzerátů na zelený odkaz vzdálenosti (viz 2. na obrázku). Poté se Vám zobrazí navrhovaná trasa, včetně vzdálenosti a odhadované doby dojíždění (jak ukazuje následující obrázek).

Budeme opět moc rádi za Vaše postřehy, nápady a náměty, jak se Vám tato nová funkce líbí.

Nabídka práce jen pro Vás podle Vašeho životopisu

6.4.2012 | Pavel Pola |

Máte už vyplněný svůj životopis a chcete doporučit vhodné místo právě pro Vás?

Připravili jsme pro Vás zcela novou verzi našeho doporučování volných pracovních míst. Přitom stačí, abyste měli vyplněný životopis a uvedli svoji představu o tom, jaké nabídky se Vám líbí. My se postaráme o zbytek.

Jak na to?

Aby mohlo naše doporučování fungovat, stačí splnit několik jednoduchých kroků:

 1. Vyplňte si životopis, hlavně uveďte jakou máte praxi, jaké školy jste studoval/a a jaké znalosti a dovednosti umíte
 2. Udejte max. vzdálenost, kam až jste ochotni dojíždět do zaměstnání
 3. Vyplňte si představu o práci - hlavně pokud chcete pracovat na jiné pozici, než jste doteď pracovali
 4. Pak už stačí jen jedno kliknutí: nabídka práce podle Vašeho CV

Podle čeho všeho umíme vyhledávat?

Nové vyhledávání vybírá ty nejdůležitější informace z Vašeho životopisu a na základě nich vybírá ty nejvhodnější nabídky jen pro Vás. Jednotlivým kritériím dáváme různou váhu a snažíme se na první pozice umístit ty nabídky, které budou nejlepší. A podle jakých kritérií vyhledáváme?

 • Profese a obory, které jste vykonávali (ať už brigádně nebo v zaměstnání)
 • Profese a obory, ve kterých práci hledáte, což nemusí být vždy totéž
 • Studované školy a obory
 • Vaše znalosti a dovednosti
 • Vaše ochota dojíždět
 • Vaše mzdové požadavky
 • Požadovaný typ úvazku
 • a v neposlední řadě vyloučíme nabídky firem, u kterých pracovat určitě nechcete

Budeme rádi, pokud nám dáte vědět, jak jste s novým doporučováním spokojení a jestli jsme Vám třeba pomohli k nalezení práce.

Jaké jsou nejčastější požadavky na jazykové znalosti uchazečů?

5.4.2012 | Pavel Pola |

Umíte anglicky? Pokud ano, máte z téměř 60% šanci na uplatnění na trhu práce.

Následující graf byl vygenerován ze všech inzerátů, které byly na Správném kroku zveřejněny od jeho spuštění. Statisticky je tedy nejvíce požadovaná angličtina, nicméně u češtiny je to bohužel sporné, protože drtivá většina inzerátů explicitní požadavek na češtinu neuvádí, těch 8% se tedy týká jen těch inzerátů, kde byla čeština explicitně uvedena jako požadovaná.

Požadavky na jazykové znalosti

Nejhledanější profese

22.3.2012 | Pavel Pola |

Zajímá vás, jaké profese uchazeči nejvíce hledají? Tady je jejich přehled: