Pomáhejme si navzájem - firmy ve Vašem životopisu

Zadali jste si praxi do životopisu a zjistili jste, že je možné s danou firmou ještě dál pracovat? Objevily se tam totiž možnosti Ohodnoťte firmu a Přihlásit k odpovídání. Co to ale znamená?

Zadávejte jméno firmy správně

V první řadě bychom chtěli apelovat na to, abyste zadávali jméno firmy, u které pracujete nebo jste pracovali, správně - přesně tak, jak se ta firma jmenuje doopravdy (a oficiálně). Tj. nepoužívejte zkratky, neformální označení nebo neúplný název. Pokud si nejste jistí, tak se podívejte raději na oficiální firemní web, kde to většinou bývá nebo do pracovní smlouvy. Když to tam nenajdete, tak zkuste třeba oficiální registr firem ARES.

My totiž právě podle jména firmy pracujeme s nálepkami nebo otázkami. Když si jeden zaměstnanec dá do životopisu praxi u firmy Et netera a druhý u ETN, tak pochopitelně nepoznáme, že to je jedna a tatáž firma. A co víc, nepoznají to ani ti, co třeba právě teď hledají práci.

Ohodnoťte firmu (anonymně)

Není nad to nalepit svému zaměstnavateli, co si zaslouží. Zaměstnavatele můžete ohodnotit pozitivně nebo negativně a můžete mu tak oplatit, co on dává Vám. V dobrém i špatném smyslu. Ostatní uživatelé hodnocení uvidí a mohou se tak lépe rozhodnout o tom, zda je toto přesně zaměstnavatel podle jejich gusta. I nálepkování má některá svá pravidla:

  • Nálepku můžete dát jenom zaměstnavateli, u kterého jste pracoval(a) nebo pracujete – tj. je uveden ve Vašem životopisu.
  • U nálepky není vidět, kdo ji nalepil, je úplně anonymní.
  • Pamatujte na Karmu, chcete-li nalepit opravdu negativní nálepku - neptejte se vždycky jen co dal zaměstnavatel Vám, ale i co jste Vy dal/a jemu. Jestli je to v nerovnováze, tak neváhejte a lepte. Ostatní si budou Vašeho názoru vážit. Nezapomeňte, že venku je spousta lidí, kteří si myslí, že zrovna ta Vaše práce je jejich práce snů. Dejte jim vědět, že to tak je, a že se mají snažit! Nebo to snad tak není? No jak pro koho – každopádně lepte s rozmyslem.

Můžete nalepit maximálně 3 nálepky každého typu. U každé nálepky můžete doplnit svůj komentář.

Nálepky jsou pak sumárně vidět ve výpisu společností a v jejich detailu (viz příklad) - všichni se tak můžou dívat, jak si jednotlivé firmy stojí.

Zadávejte jméno firmy správně

V druhé řadě bychom chtěli opět apelovat na to, abyste zadávali jméno firmy, u které jste pracovali nebo pracujete, správně - přesně tak, jak se ta firma jmenuje doopravdy (a oficiálně). Tj. nepoužívejte zkratky, neformální označení nebo neúplný název. Divili byste se, kolik různých jmen firem lidi vymyslí, ostatně se můžete podívat sami.

Přihlásit k odpovídání

Přejete si podělit se o své pracovní zkušenosti s ostatními? Tak si klikněte, že budete ostatním odpovídat na otázky o firmě, ve které jste pracoval/a. Pokud bude mít někdo otázku k dané firmě, přijde i Vám, a pak na ni můžete odpovědět. Samozřejmě pokud se budete chtít i Vy na něco zeptat jiných, tak neváhejte. U každé firmy se můžete snadno dostat na otázky a odpovědi a sami můžete poslat otázku, anebo se přihlásit k odebírání otázek k dané firmě. Položení otázky je anonymní a nikdo se nedozví, že se o danou firmu zajímáte. Vaši odpověď však všichni uvidí, tak si dávejte záležet a podávejte vyvážené informace.

Zadávejte jméno firmy správně

Ve třetí řadě bychom chtěli naposledy apelovat na to, abyste zadávali jméno firmy správně - přesně tak, jak se ta firma jmenuje doopravdy (a oficiálně). Tj. nepoužívejte zkratky, neformální označení nebo neúplný název. Pokud si nejste jistí, tak ... ale to už tady bylo, tak na to myslete, ať je v tom pořádek...