Hledám práci - Jak mi můžete pomoct?

Život je příliš krátký na to, být ve špatném zaměstnání, ale změnit ho není jen tak. Správné rozhodnutí vyžaduje správné informace a nástroje. V obojím je dnes na pracovním trhu mezera, kterou se snažíme vyplnit.

Vyhledávání

Problém: Proč jsou mi nabízeny inzeráty firem, které více zaplatí za inzerci, a ne těch, které jsou pro mě relevantní? Proč se nedá vyhledávat práce podle kritérií, které mě zajímají, jako plat, firemní benefity apod.?

Na portálu SPRAVNYKROK.CZ si není možné zaplatit přednostní umístění inzerátu ani reklamu. Vše je podřízeno relevantnosti vyhledávání, které je:

  • ano, opravdu, zcela bez reklam a zaplacených inzerátů – zadání inzerátu je zcela zdarma
  • řazené podle toho, co Vás zajímá – pozice s nejvyšším platem a nejblíže zadané lokalitě se vypisují jako první
  • schopné hledat také podle dovedností, popisu firmy, nabízeného platu, firemních benefitů
hledání
filtr

Lokalita pracoviště

Problém: Lokalita práce je pro mě důležitá, hledám nejen dobrou práci, ale i v rozumné vzdálenosti od bydliště.

Inzeráty si můžete seřadit dle vzdálenosti od bydliště, zobrazit na přehledné mapě a dokonce i odhadnout dojezdovou vzdálenost autem.

mapa

Motivujeme firmy mít inzeráty stále aktuální

Problém: Když je inzerát 14 dní starý, už na něj nemusím klikat, pozice už je určitě obsazená.

Na portálu SPRAVNYKROK.CZ inzerent neplatí za dobu zveřejnění (např. na měsíc), ale za počet uchazečů, kteří se na jeho inzerát ozvou. Je tedy v jeho zájmu inzerát stáhnout, jakmile najde vhodného kandidáta*. Jinak by platil zbytečně. Navíc na některé pozice se kandidáti hledají obtížně nebo se zkrátka vybírá dlouho, takže se nenechte odradit tím, že inzerát už nějakou dobu na serveru je.

*Neplatí pro inzeráty z úřadu práce, ten bohužel motivovat neumíme.

Video CV

Problém: Je hodně míst, kde je mluvený projev důležitý. To se z textového životopisu ani fotografie nepozná.

Proč se prezentovat dvěma stránkami popsaného papíru? Připojte k životopisu svoji prezentaci jako video a ukažte, že dokážete komunikovat a prezentovat. Dejte zaměstnavateli důvod chtít si s Vámi promluvit.

DREEMJob

Problém: Mám svou představu o práci a až se takové místo najde, chtěl bych, aby se mi někdo ozval.

Zavřete oči a představte si práci svých snů. Máte to? Fajn, tak si tuto představu vložte na SPRAVNYKROK.CZ, a pokud se někdy objeví nabídka, která by vaší představě pasovala, budete o ní ihned vědět. Máte dvě možnosti:

  1. Vyplňte si správně svůj životopis a SPRAVNYKROK.CZ Vám nabídne pozice odpovídající nejen profesí, které už jste vykonával(a), ale dovednostmi a schopnostmi, které zaměstnavatel požaduje a které jsou uvedeny ve Vašem CV.
  2. Uložte si představu o práci snů jako DREEMJob (např. projektový manažer mezinárodního projektu, hodně cestování, plat nad #censored# tisíc, s rychlým autem) a my Vás zaměstnavateli nabídneme nejen podle vašeho současného životopisu, ale i podle této představy o práci.
DREEMjob

Síť kontaktů – DREEMNet

Problém: Nejlepší práci Vám stejně vždy doporučí Vaši známí nebo bývalí kolegové. Ale vědí oni vůbec, že tu práci hledáte?

Proto jsme postavili DREEMnet, Vaši personální síť přátel, kolegů a známých, kteří Vám mohou pomoci se sháněním nového místa. Kontakty se hledají pouze do první úrovně, takže se nemusíte bát, že budete mít v síti 500 kamarádů někoho jiného.

pozvání
přidání

Informace zevnitř

Problém: Náborové letáky vypadají všechny stejně. Každý zaměstnavatel dnes nabízí mladý přátelský kolektiv, nadprůměrné ohodnocení a skvělé pracovní prostředí. Než ale opravdu nastoupíme, těžko rozlišíme realitu a nablýskanou iluzi vytvořenou marketingovým oddělením. Když ptáčka lapají, pěkně mu zpívají. Jak to teda vypadá v té firmě, o které si myslím, že to je můj DREEMJob? Kde se to dozvím? No jedině od lidí, kteří tam pracují nebo pracovali. Ale jak se na ně dostat?

Na serveru SPRAVNYKROK.CZ se u každé firmy můžete snadno dostat na otázky a odpovědi. Sám můžete poslat otázku, anebo se přihlásit k odebírání otázek k dané firmě. Položení otázky je anonymní a nikdo se nedozví, že se o danou firmu zajímáte. Stejně tak pokud jste ve firmě pracoval, můžete se přihlásit k odebírání otázek a sám na ně odpovídat. Vaši odpověď však všichni uvidí, tak si dávejte záležet a podávejte vyvážené informace.

Každá firma má NÁLEPKU

Problém: Nejen platem živ jest člověk a spokojenost s prací může ovlivnit spousta dalších faktorů. Jak se ale dozvím něco o skutečném pracovním prostředí?

Dali jsme zaměstnancům firem příležitost nalepit své firmě nálepku. Z ní se můžete dozvědět pár užitečných informací o tom, jak to u vašeho potenciálního zaměstnavatele vypadá. Například jestli dávají kafe zadarmo nebo jestli mají píchačky a „tuhou pracovní dobu“. Neváhejte a sám svému zaměstnavateli „nalepte“, co uznáte za vhodné.

Ohodnotit Vaše zaměstnavatele můžete při vyplňování Vašeho životopisu po registraci v systému.

hodnocení

DREEMIndex – Jak trávím svůj čas? Čas na změnu?

Problém: Jak jste opravdu v práci spokojen/a? Trávte celý den nudnou administrativou, která je proložena 10ti minutami zábavné práce? Není to trochu nepoměr? Občas není jednoduché odpovědět, že?

Jako odpověď na tuto nelehkou otázku jsme vynalezli DREEMindex. Jednoduše rozdělte svůj čas v práci na ten, který považujete za tvůrčí a přínosný, a na zoufalou nudu, kterou už déle nezvládnete. Uvědomte si, kolik času vlastně trávíte činností, která nikomu nic nepřináší. Vydržte měřit alespoň jeden pracovní týden dvakrát denně a dostanete číslo, které vám napoví, zdali už je čas udělat krok vpřed.

DREEMindex

Skupina

Problém: Mám spoustu kamarádů spolužáků nebo kolegů. Ale ve skutečnosti ani nevím, co dělají kolegové o patro výše.

Každý člen DREEMnetu může založit vlastní skupiny a pozvat do nich, koho uzná za vhodné. Třeba kolegy, kteří sedí o patro výš. Nebo naopak spolužáky z jiných firem, se kterými se chcete držet v kontaktu. Ve skupině si můžete popovídat, uvidíte svoje DREEMindexy a kdo na čem pracuje. Po těžkém dni pak nezbývá než stisknout záchranné tlačítko a sezvat všechny na posezení v dobrém podniku, kde denní stress vyprchá :).