Proč DREEMnet?

Síť DREEMnet je o práci, profesionálech, zaměstnancích a zaměstnavatelích. DREEMnet sdružuje lidi, kteří mají stejné profesní zaměření nebo jsou to kolegové, ale i spolužáci ze stejného oboru nebo kamarádi. Přes náš server se dozvíte, co si ostatní myslí o vašem zaměstnavateli, proč pracují tam, kde pracují, a jak jsou tam spokojeni.

Každý někdy hledat práci bude, protože nejsme v Japonsku a doba, kdy se u jednoho zaměstnavatele dělalo bez problémů 25 let v kuse, protože to stejně bylo všude stejný, je už zaplaťinternet dáávno pryč. Dneska si totiž můžete vybírat. A až si budete vybírat, bude pro Vás síť kolegů, profesionálů a kamarádů k nezaplacení. Ony totiž náborové letáky jsou dneska na jedno brdo, „Když ptáčka lapají, pěkně mu zpívají“. Ale jak to teda vypadá v té firmě, o které si myslím, že v ní najdu svůj DREEMjob? Kde se to dozvím?

No jedině od lidí, kteří tam pracují nebo pracovali. Ale jak se na ně dostat? Vybudujte si síť kontaktů. Je téměř jisté, že někdo zná někoho, kdo tam pracoval. Až by Vás třeba překvapilo, že Váš současný kolega, který sedí vedle Vás, pracoval ve firmě, kam se chystáte jít, ale odešel odtamtud, protože tady je to mnohem lepší. Když můj dlouholetý kolega zná někoho, komu věří, asi bude pro mě jeho názor dost cenný. No tak přece prohledám síť lidí, kterým věřím, a pokud oni znají další lidi... To by bylo, abych se toho názoru nedobral.

Nic lidi nespojuje tak jako společná nespokojenost s prací nebo se šéfem. A ti, co jsou spokojeni, si to také obvykle nenechávají pro sebe. Zkuste se podívat, jak jsou na tom Vaši kolegové. Nebo najděte lidi, kteří pracovali pod stejným šéfem, a uvidíte, jak jsou na tom oni!