Životopis - jak začít?

Vítejte! Na tomto portálu si můžete vyplnit a udržovat Svůj profesní životopis. Pokusím se vám v krátkosti vysvětlit, co všechno Vám nabízíme.

Vyplněnost životopisu (rank) se počítá

Na úvod je potřeba vysvětlit to počítání procent "Životopis máte vyplněn na 87 %". Ta procenta udávají, kolik informací jste o sobě už poskytl/a a jak úplný Váš životopis je. Čím vyšší číslo, tím víc údajů. Když nebudete mít vyplněnou nějakou část, tak Vám systém doporučí, aby jste si ji vyplnil/a a rovnou Vám napíše, o kolik procent se zvýší váš rank.

Pokud si vyplníte svůj životopis alespoň na 50 %, tak se pokusíme Vám nabízet práci na míru - čím více nám toho ale o sobě řeknete, tím přesnější nabídky Vám můžeme najít.

Jak začít?

Zpočátku je životopis prázdný a vidíte jen spoustu nápověd, co si můžete vyplnit a kolik procent za to navíc získáte. Nelekněte se toho. V klidu si projděte jednotlivé části a začněte doplňovat tam, kde to je jednoduché nebo kde jste si jistý/a. Je jasné, že čím víc do minulosti půjdete, tím to bude těžší a pomalejší. Ale když už to tady jednou vyplníte, tak to tady máte už natrvalo a můžete si to později už jen aktualizovat.

Když si nebudete jistý/á, tak najeďte nad ikonky otazníčků u jednotlivých položek nebo sekcí - poradíme Vám, co se zrovna tam má vyplňovat.

PDF verze

Až budete s informacemi spokojen/a, tak si můžete nechat vygenerovat PDF verzi, kterou si můžete uložit k sobě.

Nastavení vizitky

Když skončíte s vyplňováním, tak si můžete ještě upravit nastavení veřejné vizitky. Veřejná vizitka je v zásadě Váš životopis, ale můžete si sám zvolit, co chcete, aby ostatní viděli, a co si necháte jen pro případné zaměstnavatele.

Viditelnost

Nastavení viditelnosti životopisu rozhoduje o tom, kdo Váš životopis bude moci na portálu najít. Více najdete v samostatné sekci nápovědy viditelnost životopisu.