Často kladené otázky

Zde najdeš odpovědi na nejčastější otázky našich uživatelů.

Je opravdu zveřejnění inzerátu zadarmo?

Ano, umístění, zveřejnění a zobrazení základního přehledu ("Shrnutí") inzerátu je opravdu úplně zadarmo.

Kolik to vlastně stojí?

Nestojí to vůbec nic, je to celé kompletně zdarma.

Jak si spočítám, kolik mě to bude stát?

Jednoduše, do nuly určitě počítat umíte! :-)

Jak zjistím, kolik už mě to stálo?

V přehledu inzerátů se podrobně vypisují aktuální náklady, návštěvnost, počet reakcí apod. Jsou tam uvedené jak počty, tak i jednotlivé ceny. Jen je potřeba říct, že údaje jsou lehce zpožděné, abychom mohli prozkoumat, zda jde o skutečnou, relevantní reakci. Nicméně od 1.5.2014 se už nic neplatí, takže ty přehledy jsou historické jen pro archivní účely.

Jak poznám, jestli můj inzerát funguje, nebo ne?

Ideální je sledovat míru reakcí nebo míru prokliků. To jsou poměrné ukazatele toho, jak je inzerát úspěšný ve vyhledávání (tj. poměr toho, kolik lidí na něj kliklo, vůči tomu, kolikrát se zobrazil) a v reakcích (tj. poměr toho, kolik lidí se na základě inzerátu rozhodlo vás kontaktovat). Více viz (jen pro registrované a přihlášené firmy).

Co mám dělat, když inzerát nefunguje?

K tomu může být celá řada důvodů. Pokud je nízký počet zobrazení, tak to znamená, že váš inzerát moc lidí nevyhledalo – to může být tím, že je vyplněný špatně, nebo je natolik specializovaný, že ho hledá jen málo uchazečů. Pokud je nízká míra prokliků, tak zkuste změnit jeho název a/nebo shrnutí, protože to vypadá, že nedokážete uchazeče na první pohled zaujmout, i když inzerát už našel. No a jestli je nízká míra reakcí, tak to zase znamená, že je odradilo něco v detailu inzerátu. Zkuste se na to podívat a třeba zjistíte, že tam máte někde chybu.

Proč je povinné zadání mzdy?

Řídíme se tím, co chtějí o dané pozici vědět potenciální uchazeči, a mzda je rozhodně jedním z nejdůležitějších parametrů.

Co když ale opravdu nemohu mzdu zveřejnit?

Víme, že jsou případy, kdy zveřejnit mzdu ani při nejlepší vůli nelze. Proto je tam zaškrtávátko "Skrýt mzdu". Opravdu si ale tento krok dobře rozmyslete. Uchazeči podle platu často vyhledávají a třídí, a pak by se váš inzerát vůbec nemusel zobrazit.

Proč je u inzerátu povinné místo výkonu práce?

Uchazeče určitě zajímá lokalita, kam bude muset dojíždět. Je to jedno z hlavních kritérií, podle kterých práci hledá. Proto je co nejpřesnější určení lokality výhodou. Lze samozřejmě zadat např. celý kraj, ale v takovém případě bude vyhledávání poměrně nepřesné a pro leckoho zavádějící.

Jak do inzerátu zadat "výhodou" (např. nějaká znalost nebo dovednost)?

Napište to do textu jako součást textu inzerátu. Ve strukturovaných parametrech se vyplňují pouze skutečně nezbytné požadavky na kvalifikaci pracovníka.

Co znamená "Shrnutí" u nadpisu inzerátu?

Shrnutí je krátký text, který se vypisuje pod nadpisem inzerátu ve výpisu výsledků vyhledávání. Je to pár vět, pomocí kterých můžete uchazeče zaujmout, aby se právě na ten váš inzerát podíval.

Co je to "Prezentace firmy" u nadpisu inzerátu?

To je krátký úvodní text, který se zobrazí ještě nad samotným nadpisem inzerátu v jeho detailním zobrazení. Typicky se tady píše něco ve smyslu "Mladá, velká, dynamická firma rodinného typu se stabilním zázemím hledá:..."

K čemu je u inzerátu Sektor a proč je jen jeden?

Sektor zaměstnavatele říká, v jaké oblasti podnikáte. Pokud jste velký zaměstnavatel a podnikáte ve více oblastech, te si je přednastavit ve svém profilu, pak se vám budou nabízet jen ty vybrané. U inzerátu je zapotřebí vybrat ten sektor, který se nejvíc váže k této inzerované pozici.

Můžu zadat libovolnou profesi?

Když vyplňujete název profese (pozor, neplést s nadpisem inzerátu, to je něco jiného), tak se automaticky napovídají profese, které máme v číselníku. Tyto profese máme napojené i na obory, a proto podle nich dokážeme dobře vyhledávat. Pokud byste tu svoji konkrétní profesi v těch napovídaných nenašel/a, nezoufejte a klidně ji napište, jak potřebujete. Pokud se sejde víc požadavků na zadání stejné profese, tak ji do číselníku zařadíme.

K čemu je interní označení a interní skupina?

Jsou to jen pomocné texty, které slouží pro lepší vyhledatelnost nebo spravovatelnost inzerátů. Na funkčnost rostlináře nemají žádný vliv. :-) Uchazečům se nezobrazují, slouží jen pro tvoji interní potřebu.

Do textu inzerátu jsem zkopíroval text z Wordu a zmizelo mi formátování. Proč?

V textu inzerátu jsou povolené jen některé základní formátovací značky. Při vložení se text "očistí", tj. vypustí se všechno, co není v textu inzerátu povoleno. To může mít za následek drobné změny ve formátování textu inzerátu. Ale jakmile ten text už je jednou očištěný, můžete si ho v našem editoru přeformátovat podle vlastních představ (tedy v mezích zákona :-)).

Proč se uvádí obor vzdělání a co mám dělat, když tam nevidím přesně ten, který požaduji?

Obor studia má smysl uvádět tam, kde je při vyhledávání potřeba upřednostnit ty kandidáty, kteří vystudovali daný obor. Nejde však o konkrétní obor, protože těch jsou řádově stovky a liší se pro různé úrovně škol, ale o jakýsi "globálnější" obor, který zastřešuje celou řadu specializovaných oborů. Pokud tedy potřebujete, aby dotyčný kandidát nějaký z uvedených oborů vystudoval, tak jej vyber (nebo vyber ten, kterému je to nejblíže). Pokud tam není nebo na tom nezáleží, tak tam ponechte "Nezáleží".

Požadované znalosti a zkušenosti – co tam mám napsat?

To je jednoduché. Napište v prvním pádě jednotného čísla vše, co má dotyčný umět nebo znát, aby mohl práci dobře vykonávat. Je potřeba být co nejkonkrétnější a pouze heslovitě zadat, o co jde. Např. klasická "vyhláška 50". Nebo třeba "občanské právo". Nebo "zkouška svařování". Nebo "podvojné účetnictví". A tak dále a tak podobně. Náš systém vám našeptá ta slova, která lidi zadávají nejčastěji – a tedy je poměrně velká šance, že se navzájem propojí. Ptáte se, na co to takhle potřebujeme zadávat? No přece abychom mohli najít toho nejvhodnějšího uchazeče na váš inzerát. Pokud si totiž uchazeč do svého životopisu napíše, že má zkušenosti s podvojným účetnictvím, tak tyhle dva dokážeme hned propojit mezi sebou a oběma vám navrhnout možnost spolupráce. Jinými slovy dokážeme hledat i za vás – a to za tu trochu námahy při zadávání inzerátu stojí, no ne?

Jak si najdu inzeráty konkrétní firmy?

Jednoduše, napište název firmy do vyhledávacího pole "Jakou práci/pozici hledáte?".

Když si zobrazím vizitku firmy, je tam text "Firmu ještě žádný zaměstnanec nehodnotil.". Co to znamená?

Každý zaměstnanec firmy ji může ohodnotit v několika oblastech. Jsou to většinou takové ty "měkké" záležitosti, které se běžně v propagačních materiálech nevyskytují, ale které by mohly nerozhodnutým kandidátům pomoci v jejich volbě. Např. fajn kolektiv, spousta restaurací v okolí, hezká recepční, cholerický šéf apod. Důležité je, že ta hodnocení pochází od skutečných zaměstnanců, není to něco, co by si mohl HR dané firmy nějak sám nastavit, aby vypadal líp.

Proč není můj inzerát na prvním místě?

Inzeráty jsou ve vyhledávání řazené primárně podle relevance. To znamená, že inzeráty, které více odpovídají zadaným požadavkům, jsou vypsány výše než ostatní. Kritérií je celá řada, ale určitě budou výše inzeráty, které jsou blíže zadané lokalitě, a ty, které nabízejí vyšší mzdu. Podmínkou je pochopitelně vyplnění úplných informací – čím konkrétnější jsou, tím vyšší relevance je možné dosáhnout.

Jaký je rozdíl mezi administrátorem a uživatelem firmy

Administrátor má rozsáhlejší práva. Na rozdíl od uživatele může například:

  • spravovat uživatele,
  • má přístup ke všem inzerátům,
  • může zakládat nové společnosti a divize,
  • může nastavovat celofiremně limity peněz.

Lze změnit stáří inzerátu?

Ano, stáří inzerátu, které se zobrazuje za stručným popisem inzerátu v přehledu po vyhledání na dané klíčové slovo lze měnit. Změníte ho kliknutím na tlačítko "Uložit" při editování inzerátu. Poté bude portál inzerát považovat za právě vložený, i když započtené prokliky a rekace u tohoto inzerátu samozřejmě zůstanou.