Do you want to become dottore commercialista? are you willing to move to prague, czech republic to work as a tax returns preparer / advisor with italian and english language (full-time) Praha

Inzerát z úřadu práce
Plat: 25 000 Kč/měsíc
Lokalita pracoviště: Jemnická 1138, Praha, Hlavní město Praha

Společnost DENDAX INTERNATIONAL LLC, organizační složka hledá vhodného kandidáta na pozici Účetní všeobecní.

Popis pracovní pozice

Pozice daňoveho specialisty.
Dendax, is one of the biggest international tax refund providers and has been operating in the field of international tax refunds since 1999.

Profile of ideal candidate
Education: high school economics, minimum
Communicative knowledge of Italian
Active knowledge of English (level min. B2) and knowledge of another language (level min. B2) is an advantage.

Requirements:
Interest in the field of taxation and economic, Dottore Commercialista certificate (italy) would be considered as advantage (if not available we will require the candidate to obtain it while working for us), diligence, ability to work independently.

Responsibility for these areas of our services:
Administration and Preparation of tax returns - printing and data entry
Communication with foreign financial authorities
Contact with customer service department

We expect a candidate who is: communicative, careful, creative, with a focus on fiscal / economic zone. Able to work independently.

What we offer:
An attractive working environment in a friendly team.
Flexible working hours.
Full-time job
Appropriate financial reward.

Appropriate financial reward - plus performance bonuses

All CV please send to pjandal@dendax.com Petr Jandal or to DENDAX Jemnická 1138/1, 140 00 Praha 4 Phone: +420 226 809 103

Kontakt

DENDAX INTERNATIONAL LLC, organizační složkaKontaktní osoba:
Petr Jandal  

Kontaktovat zaměstnavatele

Informace k ochraně osobních údajů

Odesláním tohoto formuláře poskytnete vyplněné osobní údaje Inzerentovi (zadavateli pracovní pozice) DENDAX INTERNATIONAL LLC, organizační složka (IČO 03605507), který může tyto údaje dále spravovat a zpracovávat. V případě, že je Inzerentem personální nebo pracovní agentura, mohou být tyto údaje poskytnuty i dalším subjektům za účelem zprostředkování zaměstnání.
Provozovatel spravnykrok.cz (INET-SERVIS.CZ, s.r.o, IČO: 27523209) data odeslaná prostřednictvím tohoto formuláře nespravuje ani nezpracovává. Obsah formuláře pouze v reálném čase odešle Inzerentovi. Více…

Inzerent se při registraci na upcr.cz zavázal k ochraně osobních údajů v souladu s Nařízením (EU) 2016/679 (GDPR). Proces registrace nicméně probíhá elektronickou cestou a plně automatizovaně. Není v technických možnostech Provozovatele ověřit totožnost inzerenta. Neručíme proto za aktuálnost ani správnost údajů zveřejněných u pracovní nabídky ani za správnost kontaktních údajů. Provozovatel není schopen ovlivnit způsob řešení ochrany osobních údajů na straně Inzerenta. Uchazeč o zaměstnání tak při odeslání odpovědi svoje osobní údaje svěřuje Inzerentovi na vlastní riziko.