Metodik/metodička do Oddělení metodiky strukturálních fondů Praha

Lokalita pracoviště: Praha, Hlavní město Praha
Aktualizováno před 3 dny

Popis pracovní pozice

Požadujeme

Hledáme kolegu či kolegyni, kteří se budou podílet na metodické podpoře související s realizací Operačního programu Životní prostředí.

Jak si Vás představujeme?

- VŠ vzdělání magisterského stupně
- uživatelskou znalost práce na PC (Microsoft Office)
- schopnost pracovat samostatně ale i týmovou spolupráci
- velmi dobré komunikační a organizační schopnosti
- pečlivost

Nabízíme

- služební poměr na dobu určitou do 31. 12. 2029
- platové zařazení dle nařízení vlády č. 304/2014 Sb., o platových poměrech státních zaměstnanců (13. platová třída v rozpětí 27 980 – 41 290 Kč dle dosažené praxe)
- nenárokové složky platu (osobní příplatek v závislosti na schopnostech, dovednostech a výkonu, mimořádné a motivační odměny v návaznosti na plnění stanovených úkolů)
- perspektivní a zajímavou práci v příjemném prostředí a kolektivu

Benefity:
- 5 týdnů dovolené
- 5 sick days
- příspěvek na stravování
- Fond kulturních a sociálních potřeb
- pružná pracovní doba
- jazyková výuka na pracovišti (možnost výběru z AJ, NJ, FR)
- další vzdělávání a osobní rozvoj
- zaměstnanecké sportovní akce, teambuildingy a akce pro děti zaměstnanců

Náplň práce

- sjednocování a úprava pracovních postupů souvisejících s realizací Operačního programu Životní prostředí 2014-2020 (dále jen OPŽP) a OPŽP 2021-2027, stanovování koordinačních postupů a procesů;
- zpracování metodik, manuálů, instrukcí, návodů, pokynů, procedurálních postupů a pravidel pro OPŽP, vytváření předpisů s celostátní působností v rámci činností, které příslušejí provádět Řídicímu orgánu OPŽP, jejichž výkon Řídicí orgán ze svých činností vyčlenil Delegační dohodou Zprostředkujícímu subjektu OPŽP;
- spolupráce s MŽP a MMR na implementaci a úpravách MS2014+ pro OPŽP 2014-2020, resp. MS2021+ pro OPŽP 2021-2027 (dále jen „MS“), zajišťování metodické podpory pro pracovníky SFŽP pro práci v MS, nastavování pravidel administrace projektů OPŽP v návaznosti na funkcionality MS, provádění interního školení zaměstnanců SFŽP týkající se MS;
- poskytování metodických výkladů právních aktů EU, národní legislativy, jednotného metodického prostředí a pokynů OPŽP;
- podílení se na administraci nesrovnalostí, poskytování metodické podpory při zpracování podkladů pro hlášení nesrovnalostí a následně při řešení postupů souvisejících se vzniklými nesrovnalostmi a jejich následky;
- spolupráce na zpracování informací pro vedení SFŽP, Řídící orgán OPŽP, Evropskou komisi, podíl na zpracování podkladů pro hodnocení OPŽP.

Státní fond životního prostředí České republiky

140 00 Praha 4
Česká republika

Kontaktní osoba:
Ing. Michaela Těthalová