Referent/ka přestupků - 3 volné pozice Praha - Černý Most

Volná místa administrativa Praha - Černý Most

Plat: 23390 - 34370 Kč za měsíc
Lokalita pracoviště: Praha - Černý Most, Hlavní město Praha
Aktualizováno před 6 dny

Popis pracovní pozice

Požadujeme

Požadavky na uchazeče podle § 4 zákona č. 312/2002 Sb., o úřednících územních samosprávných celků a o změně některých zákonů, v platném znění (dále jen „Zákon“):

- fyzická osoba, která dosáhla věku 18 let,
- občan České republiky nebo cizí státní občan s trvalým pobytem v České republice, který ovládá český jazyk,
- způsobilost k právním úkonům,
- bezúhonnost.

Další požadavky:
- požadované vzdělání
- vysokoškolské vzdělání v magisterském studijním programu právo a právní věda, právo nebo bezpečnostně právní studia na vysoké škole v České republice
- vysokoškolské vzdělání v magisterském nebo bakalářském studijním programu v jiné oblasti za podmínky následného prokázání odborné způsobilosti vykonáním zkoušky u Ministerstva vnitra ČR po přijetí do pracovního poměru nebo vyšší odborné vzdělání při splnění podmínek ustanovení § 112 odst. 9 zákona č. 250/2016 Sb., o odpovědnosti za přestupky a řízení o nich.

Požadované znalosti a dovednosti:
- vítána znalost zákona č. 500/2004 Sb., správní řád, v pl. znění, zákona č. 250/2016 Sb., o odpovědnosti za přestupky a řízení o nich, v pl. znění, zákon č. 251/2016 Sb., o některých přestupcích, v pl. znění
- znalost problematiky dopravně bezpečnostní a související legislativy (zejména znalost zákona č. 361/2000 Sb., o silničním provozu, a zákona č. 56/2001 Sb., o podmínkách provozu vozidel na pozemních komunikacích, vše v platném znění)
- vítána praxe v zajišťování a vyřizování přestupkové agendy v rozsahu pravomoci příslušného územně samosprávního celku
- velmi dobré komunikační dovednosti, dobré vyjadřovací schopnosti, schopnost jednání s lidmi
- schopnost samostatné i týmové práce, pečlivost, spolehlivost, zvládání zátěže
- uživatelská znalost práce na PC (MS Office, Outlook, Internet)
- vítána úspěšně složená zkouška podle vyhlášky č. 512/2002 Sb., o zvláštní odborné způsobilosti, pro výkon správních činností při přestupkovém řízení (povinnost složit zkoušku do 18 měsíců od uzavření pracovního poměru, případně předložit doklad o uznání rovnocennosti vzdělání).

Nabízíme

stravenky pro zaměstnance
možnost trvalého vzdělání - školení, semináře, kurzy
Flexi poukázky
25 dní dovolené (200 hod.)
4 dny indispozičního volna (sick days)
další zajímavé zaměstnanecké výhody dle Kolektivní smlouvy (např. příspěvek na rekreaci dítěte, odměna při životním nebo pracovním výročí)
příspěvek na penzijní připojištění nebo životní pojištění
výbornou dopravní dostupnost - ÚMČ se nachází v přímé blízkosti metra linky "B" (zastávka Rajská zahrada)

Platové zařazení: základní plat v 10. PT (23.390 Kč až 34.370 Kč podle započitatelné praxe), osobní příplatek po zkušební době (max. do výše 50 % příslušného PT), mimořádné odměny podle dosažených pracovních výsledků
Datum nástupu: duben – červenec 2024

Náplň práce

- vedení přestupkových spisů
- vedení ústních jednání a sepisování protokolů o ústním jednání, protokolů o výslechu apod.
- spolupráce s policejními orgány, státními zastupitelstvími, soudy apod.
- zajišťování podkladů pro rozhodnutí (provádění důkazů)
- vyhotovování rozhodnutí (zejména o vině a správním trestu) apod.
- samostatné zajišťování vysvětlení a výpovědi a další podklady potřebné pro vedení správního řízení
- provádění úkonů v řízení o přestupcích v dopravě

Městská část Praha 14

Bratří Venclíků 1073/8
Praha 9

Kontaktní osoba:
Lenka Mynaříková