Právník / právnička v odboru stavebního řádu Praha

Volná místa Praha Volná místa právo Praha

Lokalita pracoviště: Praha, Hlavní město Praha
Aktualizováno před 4 dny

Popis pracovní pozice

Požadujeme

• VŠ Mgr. v programu právo a právní věda nebo právo na vysoké škole v ČR
• znalost správního práva
• znalost práce na PC (MS Office, Internet, Outlook)
• schopnost pracovat s právními informačními systémy (např. ASPI)
• komunikační schopnosti, dobré vyjadřovací schopnosti v písemném i mluveném projevu

Nabízíme

Co Vám můžeme nabídnout?
• 12. platovou třídu dle nařízení vlády č. 341/2017 Sb.
• osobní příplatek, mimořádné odměny podle dosažených pracovních výsledků
• po zapracování možnost občasné práce z domova
• pružnou pracovní dobu (pevný úsek 9-14:30, pátek do 13:00)
• osobní konto s čerpáním benefitů v systému Cafeteria
• 5 týdnů dovolené, 5 sickdays
• pracoviště v centru Prahy
• další vzdělávání
• příspěvek na roční jízdné MHD (Lítačka), příspěvek na stravování, příspěvek na penzijní připojištění
• příspěvek na bydlení i možnost služebního bytu
• dětské skupiny, akce pro děti zaměstnanců, letní tábory

Pokud Vás nabídka zaujala, budeme se těšit na Vaši přihlášku, která je podmínkou pro zařazení a účast ve výběrovém řízení. Výčet náležitostí přihlášky a k ní požadovaných ověřených dokladů, včetně způsobu jejího podání, naleznete v úplném znění oznámení o vyhlášení výběrového řízení uveřejněném na úřední desce na www.praha.eu a kariérních stránkách Magistrátu hl. města Prahy kariera.praha.eu.

Přihlášku s přílohami je třeba doručit nejpozději dne 30. dubna 2024 do podatelny Magistrátu hl. města Prahy, Jungmannova č. 35/29, 111 21 Praha 1, nebo prostřednictvím datové schránky.

Náplň práce

• zpracování právních výkladů a stanovisek
• rozhodování o řádných a mimořádných opravných prostředcích
• náprava nesprávných a nezákonných rozhodnutí obecných stavebních úřadů
• zpracovávání vyjádření k ústavním stížnostem proti rozsudkům Nejvyššího správního soudu
• metodické usměrňování činnosti stavebních úřadů na úseku veřejného stavebního práva
• výkon činnosti vyvlastňovacího úřadu

Hlavní město Praha - Magistrát hlavního města Prahy

11001 Praha

Kontaktní osoba:
Jitka Steinbachová